ورود کاربر

ورود

وارد اکانت خودتان بشوید

نام کاربری *
رمز عبور *


معاون وزير ارتباطات با بيان اينکه براي اجراي شبکه ملي اطلاعات تقسيم کار ملي صورت گرفته و به زودي برنامه پيشرفت منطقه‌اي را اعلام مي‌کنيم، گفت: سرويس‌هاي اين شبکه به تدريج و در هر منطقه‌اي که آماده شود به مردم ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري آريا،نصرالله جهانگرد درباره وضعيت شبکه ملي اطلاعات اظهار کرد: از نظر اجرايي مشارکت ملي و تقسيم کار در حوزه زيرساخت‌هاي شبکه ملي اطلاعات ميان شرکت ارتباطات زيرساخت، شرکت مخابرات و شرکت‌هاي اينترنتي با سازمان فناوري اطلاعات انجام شده و جداول تقسيم کار نيز در کميته‌هاي هماهنگي ترسيم شده است.

وي افزود: از اين رو اميدواريم به زودي برنامه پيشرفت منطقه‌اي اين طرح و نقاطي که آماده سرويس‌دهي هستند را مطابق ضوابط مدنظر اعلام کنيم.

او خاطر نشان کرد: طراحي کلان شبکه ملي اطلاعات با ضوابطي که شوراي عالي فضاي مجازي ابلاغ کرده به انجام رسيده و در شوراي معين مرکز ملي فضاي مجازي طي چهار جلسه گزارش و مورد نقد و بررسي قرار گرفته است.

معاون وزير ارتباطات با بيان اينکه نکات مدنظر اعضاي شوراي معين مرکز ملي فضاي مجازي در اين برنامه ملي لحاظ شده است، افزود: همچنين اين برنامه کلان را در کميسيون‌هاي مختلف مجلس مانند کميسيون صنايع و فرهنگ ارائه کرده و نظرات نمايندگان را نيز جويا شده‌ايم و بر اين اساس آمادگي داريم اين مدل کلان ملي را در شوراي عالي فضاي مجازي عرضه کنيم.

رئيس سازمان فناوري اطلاعات ايران گفت: در همين حال تعدادي جلسه نيز با نخبگان فناوري داشته‌ايم و قسمت‌هاي فني نيز به تدريج در اين شبکه کامل‌تر خواهد شد.

جهانگرد  ادامه داد: همراه با شبکه ملي در قسمت کاربردي نيز برنامه کامل و جامعي براي توليد محتواي ملي و بومي و ترغيب به آمدن ديتابيس‌هاي بزرگ به داخل کشور داريم.

وي اظهار کرد: سياست‌هاي حمايتي و تشويقي دولت بر آن است که مصرف اينترنت داخل کشور به بيرون از کشور هدايت نشود و ديتاسنترهاي بومي مورد حمايت قرار گيرد. در همين راستا از توليد نرم‌افزارهاي موبايل و کسانيکه ديتاهاي بومي را جمع‌آوري مي‌کنند و در اختيار مردم قرار مي‌دهند، حمايت خواهيم کرد.

منبع : الکامپ 2014

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

مرکز تخصصی دیتاسنتر و شبکه ایران

این صفحه را در گوگل محبوب کنید

درباره انجمن دیتاسنتر ایران

انحمن دیتاسنتر ایران یک مرجع تخصصی برای بحث و تبادل نظر کارشناسان متخصص در زمینه طراحی مراکز داده و شبکه و قواعد امنیتی می باشد.

راه های ارتباط با انجمن

آدرس ایمیل انجمن : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


آدرس سایت : www.datacenterdesign.ir